AXA Rosenberg Pacific Ex-Japan Equity Alpha Fund is interessant voor beleggers die willen profiteren van de kansen die de economie van de landen rond de Stille Oceaan, in Azië (uitgezonderd Japan) en Australië kan bieden. Dit fonds is dynamisch en kent dus een relatief hoog risico omdat alleen belegd wordt in aandelen van bedrijven in landen die binnen één geografische zone liggen.
De beleggingsfilosofie van AXA Rosenberg is gericht op het samenstellen van een breed gespreide portefeuille die is opgebouwd uit relatief ondergewaardeerde aandelen. Voor dat doel analyseert AXA Rosenberg aan de hand van kwantitatieve technieken en met behulp van intern ontwikkelde modellen fundamentele gegevens om kleine marktinefficiënties en toekomstig winstpotentieel van bedrijven te identificeren.
Door gebruik te maken van speciale computermodellen is AXA Rosenberg in staat om bijna 200 fundamentele eigenschappen te analyseren bij wel duizenden bedrijven wereldwijd. De vermogensbeheerder van dit fonds kan zo veel meer bedrijven tegelijk analyseren dan traditionele fondsbeheerders. Iedere 4 minuten worden waarderingen van alle afzonderlijke aandelen ge-update op basis van de actuele marktprijzen.
AXA Rosenberg Pacific Ex-Japan Equity Alpha Fund belegt in beursgenoteerde aandelen van wereldwijd opererende ondernemingen die in de landen rond de Stille Oceaan gevestigd zijn. Denk hierbij bijvoorbeeld aan China, Hong Kong, Nieuw-Zeeland, Singapore, Thailand en Australië. Het doel van AXA Rosenberg Pacific Ex-Japan Equity Alpha Fund is vermogenstoename op lange termijn te realiseren door hoofdzakelijk te beleggen in een gediversifieerde reeks van (door analisten soms ondergewaardeerde) bedrijven.
Doordat de beleggingen plaatsvinden in diverse landen rond de Stille Oceaan kent het fonds valutarisico. Ook dient rekening gehouden te worden met het risico van inflatie, dat de relatieve opbrengst van het fonds kan drukken. Door spreiding over diverse landen, sectoren en ondernemingen wordt het totaalrisico enigszins gedempt.Daarnaast is er sprake van marktrisico.
Als middel ter verhoging van het rendement of ter verlaging van het risico kan in beperkte mate gebruik worden gemaakt van derivaten zoals futures, swaps en opties. Als gevolg van de vermogensverdeling biedt het fonds kans op een hoog rendement tegen relatief hoog risico.
Voor een verdere behandeling van de risico's van het fonds AXA Rosenberg Pacific Ex-Japan Equity Alpha Fund verwijzen wij naar de risicoparagraaf van de Financiële Bijsluiter. In de Financiële Bijsluiter vindt u ook aanvullende informatie over het beleggingsfonds.
Het fonds wordt beheerd door AXA Rosenberg, de kwantitatieve vermogensbeheertak van AXA Investment Managers (AXA IM).
De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst.
Lees meer over het stembeleid van REAAL rond beleggingsfondsen.